9 მრგვალი მაგიდა საქართველოს მასშტაბით საარჩევნო კოდექსში ცვლილებებთან დაკავშირებით
„სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოებამ“ საქართველოს მასშტაბით 9 მრგვალი მაგიდა ჩაატარა შემდედ მუნიციპალიტეტებში: თბილისი, რუსთავი, გორი, თელავი, გურჯაანი, საგარეჯო, ქუთაისი, ბათუმი და ოზურგეთი. მრგვალი მაგიდები გაიმართა ეროვნული წვლილი დემოკრატიისათვის (NED) და ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს ფინანსური მხარდაჭერით (USAID).
მრგვალი მაგიდების მიზანს წარმოადგენდა  2014 წელს „საქართველოს საარჩევნო კოდექსში“ განხორციელებული ძირითადი ცვლილებების განხილვა პოლიტიკური პარტიების, სამოქალაქო საზოგადოების, ადგილობრივი თვითმმართველობის, მედიის, საარჩევნო ადმინისტრაციის წარმომადგენლებთან და სხვა დაინტერესებულ პირებთან ერთად.  მრგვალი მაგიდების მთავარი თემები იყო მეორე: ინტერფრაქციული ჯგუფის შექმნა და მისი მუშაობა; არასამთავრობო ორგანიზაციების რეკომენდაციები: საარჩევნო სისტემა და ბარიერი მერების/გამგებლების არჩევნებისთვის; საარჩევნო კოდექსში შესული ძირითადი ცვლილებები - მათი დადებითი და უარყოფითი მხარეები.
შეხვედრის მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ კითხვები დაესვათ არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლისთვის და გამოეთქვათ თავისი რჩევები/რეკომენდაციები მომავალში საარჩევნო კანონმდებლობაში განსახორციელები ცვლილებების შესახებ.

9 Roundtables throughout Georgia on Amendments to the Election Code
The International Society for Fair Elections and Democracy (ISFED) held 9 roundtables throughout Georgia in the following municipalities: Tbilisi, Rustavi, Gori, Telavi, Gurjaani, Sagarejo, Kutaisi, Batumi and Ozurgeti, with financial support from the National Endowment for Democracy (NED) and the United States Agency for International Development (USAID).
The purpose of the roundtables was to discuss key new regulations introduced in the Election Code of Georgia in 2014 with representatives of political parties, civil society, local self-government, media, representatives of the election administration and other stakeholders. The roundtable focused on the following topics: setting up the second inter-factional task force and its work; NGO recommendations; the election system and threshold in Mayor/Gamgebeli elections; key new regulations introduced in the Election Code – their positive and negative aspects.
During the meeting participants were able to ask questions to representatives of the organization and express their advice/recommendations about future changes in the election legislation.