თვითმმართველობის დროა - ISFED მრგვალ მაგიდებს მართავს
5, 6, 7 და 10 ნოემბერს, „სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატის საერთაშორისო საზოგადოებამ“ კამპანია „თვითმმართველობის დროა“ ფარგლებში ბოლნისში, სენაკში, ქუთაისსა და რუსთავში ჩაატარა მრგვალი მაგიდები ადგილობრივ თვითმმართველობის ორგანოების წარმომადგენლებთან, კერძოდ, შეხვედრებს ესწრებოდნენ საკრებულოს, გამგეობის და მერიის წარმომადგენლები.
პროექტის მიზანია მოქალაქეების, სათემო და არასამთავრობო ორგანიზაციების, ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლების მაქსიმალური ჩართულობისა და მათთან კონსულტაციების გზით გადაიხედოს მონაწილეობის დღეს არსებული მექანიზმები და მომზადდეს „მოქალაქეთა მონაწილეობის დამატებითი ფორმების შექმნის“ შესახებ ახალი კანონპროექტი, რომელიც დეკემბერში განსახილველად წარედგინება საქართველოს ხელისუფლებას.

On 5, 6, 7 and 10 November, International Society for Fair Elections and Democracy has conducted roundtable meetings within the campaign “It’s Time for Local Self-Governance” in Bolnisi, Senaki, Kutaisi and Rustavi with the representatives of local self-government bodies, in particular, the meetings were attended by the representatives of Sakrebulo, Gamgeoba and Mayor’s Office.
The aim of the project is to review the current mechanisms of citizens’ participation and prepare a new draft law on additional forms of citizens’ participation though consultation and maximum involvement of citizens, NGOs and representatives of local self- government bodies. The draft law will be presented to the government for the discussions in December.