100 დღე ხელისუფლებაში: კანონის უზენაესობა და ადამიანის უფლებები
2013 წლის 18 თებერვალს „საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველომ“, „საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციამ“, „სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოებამ“ და პარტნიორმა არასამთავრობო ორგანიზაციებმა გამართეს კონფერენცია: „100 დღე ხელისუფლებაში: კანონის უზენაესობა და ადამიანის უფლებები“.
კონფერენციაზე ორგანიზაციებმა განიხილეს და შეაფასეს ახალი სამთავრობო გუნდის მიერ ინიცირებული რეფორმები და წარადგინეს საკუთარი რეკომენდაციები. ღონისძიებას დაესწრნენ ხელისუფლების სამივე შტოს წარმომადგენლები: საქართველოს პრემიერმინისტრი, შინაგან საქმეთა, იუსტიციისა და სასჯელაღსრულების მინისტრები, მთავარი პროკურორი, უზენაესი სასამართლოს თავმჯდომარე და პარლამენტის წევრები. შეხვედრაზე წარმოდგენილი იყო ასევე დიპლომატიური კორპუსიც.

100 Days in Power: Rule of Law and Human Rights conference
On February 18 Transparency International Georgia, the Georgian Young Lawyers’ Association, the International Society for Fair Elections and Democracy and partner nongovernmental organizations held a conference 100 Days in Power: Rule of Law and Human Rights.
Organizations discussed the new government’s reform initiatives and presented their observations and recommendations. Government representatives from all three branches were present at the event and provided their feedback: the Prime Minister, Ministers of Interior, Justice and Penitentiary, General Prosecutor, Chair of the Supreme Council and MPs. Diplomatic corps was also widely represented at the conference.