2021 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების ოფიციალური წისაარჩევნო პერიოდის მონიტორინგის I შუალედური ანგარიში
სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოება (ISFED) 2021 წლის 2 ოქტომბრის ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოთა არჩევნების წინასაარჩევნო პერიოდის მონიტორინგს 1 ივნისიდან ახორციელებს.  მონიტორინგი ხორციელდება ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოსა (USAID) და ევროკავშირის (EU) ფინანსური მხარდაჭერით.  „სამართლიანი არჩევნები“ სამართლებრივ კონსულტაციასა და დახმარებას უწევს იმ პირებს, რომლებიც, მიმდინარე საარჩევნო პერიოდში, პოლიტიკური  ნიშნით უფლებათა დარღვევის მსხვერპლები გახდნენ. იურიდიული დახმარება ხორციელდება ფონდ „ღია საზოგადოება - საქართველოს“ ფინანსური მხარდაჭერით.
ოფიციალური წინასაარჩევნო პერიოდის მონიტორინგის შუალედური ანგარიში მოიცავს 2021 წლის 3 აგვისტოდან  30 აგვისტოს ჩათვლით პერიოდს, აგრეთვე ცალკეულ ისეთ მოვლენას, რომლის განვითარება 3 აგვისტომდე დაიწყო და მონიტორინგის პერიოდშიც მიმდინარეობდა, ან მის შესახებ მონიტორინგის პერიოდში გახდა ცნობილი.

International Society for Fair Elections and Democracy (ISFED) started monitoring of pre-election period for 2 October, 2021 Local Self-government Elections on 1 June. The United States Agency for International Development (USAID) and the European Union (EU) financially support the monitoring efforts. ISFED provides legal advice and assistance to those whose rights were violated on political grounds during the current election period. The legal assistance component is supported by Open Society – Georgia Foundation.
The official pre-election monitoring interim report covers the period from 3 August to 30 August, 2021, as well as a few separate events that either began before 3 August and carried into the reporting period, or became known during the monitoring period.