თვითმართველობის არჩევნების შესახებ ცნობიერების ამაღლება ადგილობრივი სამოქალაქო ორგანიზაციებისა და თვითმმართველობების ჩართულობით
ხანგრძლივობა - იანვარი-დეკემბერი, 2017
ბიუჯეტი- 126,678.00 ევრო
1. ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ რეგიონებში ქალთა ცნობიერების ამაღლება არჩევნების შესახებ და არჩევნებში მათი მონაწილეობის წახალისება;
2. ახალგაზრდა ამომრჩევლების საგანმანათლებლო კამპანიის წარმოება არჩევნებში მათი ჩართულობის გაზრდისთვის (განსაკუთრებით რეგიონებში);
3. ადგილობრივი თვითმმართველობის საჯარო მოხელეების ცნობიერების ამაღლება საარჩევნო პერიოდში კანონმდებლობით გათვალისწინებული რეგულაციებისა და თავიანთი მოვალეობების შესახებ;
4. ადგილობრივი სამოქალაქო ორგანიზიციების ინსტიტუციური გაძლიერება.
• შეხვედრები ეთნიკური უმცირესობების წარომადგენელ ქალებთან სამცხე-ჯავახეთის, ქვემო ქართლისა და კახეთის რეგიონებში;
• სემინარები საქართველოს საუნივერსიტეტო ქალაქებში (ახალციხე, ბათუმი, გორი, ზუგდიდი, თელავი, ქუთაისი) სტუდენტებისთვის საარჩევნო თემატიკასა და სამოქალაქო აქტივიზმზე;
• ადგილობრივი თვითმმართველობების წარმომადგენლებთან შეხვედრები საქართველოს ყველა მუნიციპალიტეტში წინასაარჩევნო კამპანიის პერიოდში საჯარო მოხელეებისთვის კანონმდებლობით გათვალისწინებული რეგულაციების გასაცნობად;
• საჯარო დისკუსია არჩევნებში შშმ პირების ჩართულობის შესახებ და შესაბამისი უწყებებისთვის რეკომენდაციების მომზადება;
• ტრენერთა ტრენინგი;
• საარჩევნო თემატიკაზე კამპანიის ვიდეო რგოლისა და ბეჭდური მასალების მომზადება, მათ შორის ეთნიკური უმცირესობების ენებზე;

Increasing Awareness on Local Elections through the Engagement of Local CSOs and LSGs
1. Increasing awareness of women from ethnic minority regions and encouraging their participation in elections;
2. Carrying out youth voter education, particularly for the first-time voters from regions, to encourage their involvement in elections;
3. Improving understanding of local public officials on election period regulations and responsibilities of LSGs;
4. Improving the institutional capacity of local CSOs by engaging them in project activities and increasing their accountability to target groups.
• Meetings with Ethnic minority women from Samtskhe-Javakheti, Kvemo Kartli and Kakheti region;
• Delivering trainings to the first and second year University students, recent high-school graduates or those graduating from high-school in University towns in the regions. Namely, in Akhaltsikhe, Batumi, Gori, Kutaisi, Telavi, Zugdidi;
• Delivering information regarding election code regulations and requirements mandated to the LSG public officials. The trainings will be conducted in regional municipalities across Georgia;
• Organizing public discussion event on the challenges facing the disabled voters in order to exercise their electoral rights;
• Training of Trainers; · Preparing video and print materials including in minority languages; · Producing a handbook for LSGs highlighting major requirements for them with “do’s” and “don’ts” in the pre-election period;