შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირების ცნობიერების ამაღლება 2021 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებისას
დონორი: ევროპის საბჭოს ოფისი საქართველოში
ხანგრძლივობა: 16 აგვისტო, 2021 - 2 ოქტომბერი, 2021
ბიუჯეტი: 17,380.80 ლარი
პროექტის მიზანია შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირების საარჩევნო პროცესებში ჩართვის გაზრდა, მათ შორის საარჩევნო საკითხებში მათი ცნობიერების ამაღლების მეშვეობით.
სამართლიანი არჩევნები ჩაატარებს ერთ ონლაინ და 5 დასწრებულ ტრენინგს შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირების მონაწილეობით (12-დან 15 მონაწილემდე). ორგანიზაციის წარმომადგენლები დამსწრეებს საარჩევნო პროცედურებზე, რეგულაციებზე, საკანონმდებლო რეფორმის პროცესზე და ადგილობრივი თვითმმართველობის მნიშვნელობაზე ესაუბრებიან. სამართლიანი არჩევნები შეიმუშავებს და დაარიგებს საარჩევნო საკითხების შესახებ ბროშურებსაც.

Enhancing Awareness of Disabled Voters for the 2021 Municipal Elections
The project objective is to promote active engagement of disabled voters in electoral processes by improving their awareness on election-related matters, including international and domestic standards, regulations, procedures and responsibilities.
ISFED will conduct one online and five in-person trainings, gathering from 12 to 15 disabled voters each. ISFED trainers will brief the participants on election procedures, election regulations, including recent changes to the electoral legal framework and other issues pertaining to the municipal elections. ISFED will also design and distribute a brochure on election-related matters.