ყადაღებისა და რეპრესიების მიუხედავად, ქართული არასამთავრობო ორგანიზაციები საქმიანობას გავაგრძელებთ
ქართველი ხალხის საზიანოდ შვიდი დამოუკიდებელი ორგანიზაციის დაყადაღება ივანიშვილის ხელისუფლების მორიგი უკანონობაა, რომელიც ლახავს ადამიანის ფუნდამენტურ უფლებებს და ევროინტეგრაციის პროცესის საბოტაჟს ემსახურება.
დღეს, საქართველოს პროკურატურამ, აბსურდული გამოძიების ფარგლებში, დააყადაღა 7 დამოუკიდებელი ორგანიზაცია, რომლებიც აკეთებენ ქართულ საქმეს, ემსახურებიან საქართველოს მოქალაქეებს, იბრძვიან საქართველოს ევროპული მომავალისთვის. ყადაღის საფუძვლად მითითებულია ის, რომ ჩვენ ვეხმარებოდით და ვეხმარებით მასობრივად ნაწამებ ადამიანებს, სინდისის პატიმრებს, დაჯარიმებულ მოქალაქეებს. უკანონო განჩინება არ შეიცავს რამენაირ ფაქტობრივ დასაბუთებას. მოსამართლემ გადაწყვეტილება მხოლოდ შაბლონური ციტატების საფუძველზე მიიღო.
ქართველი ხალხის მტრებს სურთ, რომ აღარ შეგვეძლოს ბავშვების, ქალების, შშმ პირების, სტუდენტების, უკანონოდ დაკავებულების, მშრომელების, ხანდაზმულების უფლებების დაცვა; აღარ ვიკვლევდეთ და ვაშუქებდეთ უსამართლობას, კორუფციას, წამებას, სისტემურ ძალადობას; აღარ ვიცავდეთ მათ სტრასბურგსა და სხვა საერთაშორისო სასამართლოებში. მათ სურთ არამხოლოდ ევროინტეგრაციის სამომავლო საბოტაჟი, არამედ ქართველი ხალხისთვის უკვე მოპოვებული უდიდესი სიკეთის - უვიზო მიმოსვლის უფლების ჩამორთმევაც.
ჩვენ საქმიანობას არ შევწყვეტთ. ყადაღის, რეპრესიების თუ მუქარების მიუხედავად, ჩვენ ჯიუტად გავაგრძელებით შრომას, სანამ ქართველი ხალხი სამართლისა და სამართლიანობისათვის ყოველდღე იბრძვის. ჩვენ ვიბრძოლებთ ავტორიტარული წესებისა და რუსული კანონების წინააღმდეგ და გამოვიყენებთ ყველა სამართლებრივ მექანიზმს, რათა კონსტიტუციაში გაწერილი, ქვეყნის დემოკრატიული და ევროპული გზის მოწინააღმდეგეებმა მიზანს ვერ მიაღწიონ. ჩვენ დავიცავთ საქართველოს ევროპულ გზას, გავაგრძელებთ უვიზო მიმოსვლის შენარჩუნებისა და საქართველოს დემოკრატიული მომავლისთვის ბრძოლას.

Despite Asset Freezes and Repressions, Georgian NGOs Will Continue Our Work
The asset freeze of seven independent organizations represents yet another illegal act by Ivanishvili’s government. It violates fundamental human rights and serves to sabotage the European integration process.
Today, the Georgian Prosecutor’s Office, within the framework of an absurd investigation, froze the bank accounts of 7 independent organizations that do Georgian work, serve Georgian citizens, and fight for Georgia’s European future. The grounds for the freeze are stated to be that we have been and are assisting mass-tortured people, prisoners of conscience, and fined citizens. The illegal ruling does not contain any factual justification. The judge based the decision solely on some blank quotes.
The adversaries of the Georgian people want us to no longer be able to protect the rights of children, women, people with disabilities, students, those illegally detained, workers, and the elderly; to no longer investigate and report on injustice, corruption, torture, and systemic violence; to no longer defend them in the ECtHR and other international courts. They want not only to sabotage future European integration, but also to deprive the Georgian people of the greatest good they have already gained - the right to visa-free travel.
We will not cease our work. Regardless of seizures, repressions, or threats, we will stubbornly continue our work as long as the Georgian people fight for justice and fairness every day. We will fight against authoritarian rules and Russian laws and use all legal mechanisms to prevent the opponents of the country's democratic and European path, as enshrined in the Constitution, from achieving their goal. We will protect Georgia's European path and continue to fight to save the visa-free travel and Georgia's democratic future.