ნინო ლომჯარიას ვიზიტი ბრიუსელში
24-29 ნოემბერს ნინო ლომჯარია საქმიანი ვიზიტით  ბრიუსელში იმყოფება. ვიზიტი  „ევროკავშირის ვიზიტორების პროგრამის“ ფარგლებში ხორციელდება, რაც გულისხმობს ევროკავშირის არაწევრი ქვეყნებიდან სამოქალაქო საზოგადოების აქტივისტებისა თუ საჯარო მოხელეებისთვის შესაძლებლობის მიცემას, გაეცნონ ევროპულ ინსტიტუტებს და შეხვდნენ მათთვის საინტერესო პირებს.
ამ პროგრამის ფარგლებში მთელი კვირის განმავლობაში დაგეგმილია ნინო ლომჯარიას ინდივიდუალური ვიზიტები ევროკავშირის სხვადასხვა ინსტიტუტების წარმომადგენლებთან, რომლებსაც თავიანთი საქმიანობიდან გამომდინარე შეხება აქვთ საქართვლოსთან. მათ შორის არიან ევროპარლამენტის წევრები, საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტის, საქართველოსთან ურთერთობის კომიტეტებისა თუ სხვა უწყებების წარმომადგენლები. საუბრის ძირითადი თემები იქნება არჩევნები, ადამიანის უფლებები, კერძოდ ანტიდისკრიმინაციული კანონმდებლობა, პერსონალური მონაცემების დაცვა, სასამართლო რეფორმა, გენდერი და სხვა.

Nino Lomjaria’s Visit to Brussels
On November 24-29 Nino Lomjaria is visiting Brussels on business, under the auspices of the EU Visitors Program providing an opportunity for civil society activists or public servants from non-EU member states to gain understanding of European institutes and meet interesting individuals.
In frames of the program Nino Lomjaria will meet have individual meetings with representatives of various European institutes professionally involved with Georgia, including members of European Parliament, representatives of foreign relations department, committee of relations with Georgia and various other agencies. Discussions during the meetings will focus on elections, human rights, anti-discrimination legislation in particular, protection of personal data, judiciary reform, gender issues, etc.