ISFED-მა კიდევ ერთი სასამართლო პროცესი მოიგო
„სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოებამ” კიდევ ერთი საქმე მოიგო. 2015 წლის 13 ნოემბერს ცაგერის რაიონულმა სასამართლომ თამილა გაბიძაშვილის სარჩელი დააკმაყოფილა, რომლის ინტერესებსაც სასამართლოში „სამართლიანი არჩევნების“ წარმომადგენელი იცავდა.
თამილა გაბიძაშვილმა მონაწილეობა მიიღო ტვიშის ადმინისტრაციულ ერთეულში (ტვიში, ორხვი, ლახეფა, ქორენიში) ცაგერის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენლის თანამდებობის დასაკავებლად გამართულ კონკურსში. მან წარმატებით გადალახა კონკურსის პირველი და მეორე ეტაპი. თუმცა, მესამე ეტაპის - გასაუბრების შემდეგ იგი სამსახურში არ აიყვანეს. გასაუბრების ეტაპზე ადგილი ქონდა კონკურსანტის მიმართ არასათანადო კითხვების დასმას, რომლებსაც არაფერი ქონდა საერთო მისი პროფესიული დონისა და კომპეტენციის გარკვევასთან და ნაკარნახევი იყო პოლიტიკურ მიკერძოებულობით, რითიც დაირღვა საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნები. აღსანიშნავია, რომ საკონკურსო-საატესტაციო კომისიის დებულების მიხედვით, თითოეული კანდიდატისათვის გამოიყენება იდენტური შინაარსის წინასწარ განსაზღვრული კითხვარი. თუმცა, საკონკურსო-საატესტაციო კომისიას არ ჰქონდა ასეთი კითხვარი.
სარჩელით მოვითხოვეთ ცაგერის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენლის თანამდებობის დასაკავებლად გამართული გასაუბრებისა და კონკურსის შედეგების გაუქმება და გასაუბრების ეტაპის ხელახლა ჩატარება. ცაგერის რაიონულმა სასამართლომ სრულად დააკმაყოფილა სარჩელი, კერძოდ, სასამართლომ ბათილად ცნო კონკურსის შედეგები და ცაგერის მუნიციპალიტეტის გამგეობასა და საკონკურსო-საატესტაციო კომისიას  გასაუბრების ეტაპის ხელახლა ჩატარება დაავალა.

Another Court Ruling in favor of ISFED
International Society for Fair Elections and Democracy (ISFED) won another case in court. On November 13, 2015, Tsageri District Court granted claim of Tamila Gabidzashvili, represented by ISFED.
Ms. Gabidzashvili participated in a competition for the position of Representative of Tsageri Municipality Gamgebeli in Tvishi Administrative Unit (Tvishi, Orkhevi, Lapekha and Korenishi). She succeeded in first and second stages of the selection process and was invited to interview but she did not win the competition. The interview questions were inappropriate, with no relevance to candidates’ professional credentials and competencies; instead, they were motivated by political bias, in violation of applicable regulations of Georgian law. Based on regulations of the commission for selection and certification, each candidate should answer a set of identical questions, prepared beforehand; however, the commission did not use any such questionnaire during the interviews.
In her claim the candidate sought invalidation of competition results and repeat of interview process. Tsageri District Court granted her claim in full by invalidating the results and ordering Tsageri Municipality Gamgeoba and the commission for selection and certification to repeat the interview process.