კახეთის რეგიონული კოორდინატორი სახალხო დამცველს შეხვდა
“სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოების" კახეთის რეგიონული კოორდინატორი, ნანა დევიძე, არასამთავრობო ორგანიზაციების სხვა წარმომადგენლებთან ერთად, გურჯაანში, სახალხო დამცველს შეხვდა.
3 მაისის შეხვედრაზე განხილული იყო რეგიონში არსებული სხვადასხვა პრობლემები. ნანა დევიძემ შეხვედრაზე ყურადღება გაამახვილა რეგიონში წინასაარჩევნო გარემოს მიმდინარეობასა და „სამართლიანი არჩევნების“ 2014 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების პირველ შუალედურ ანგარიშში გამოვლენილ წინასაარჩევნო დარღვევებზე, კერძოდ, ქალაქ თელავში წინასაარჩევნო კამპანიის ჩაშლაზე.

Kakheti Regional Coordinator Meets Ombudsmen
Nana Devidze - Kakheti Regional Coordinator of “International Society for Fair Elections and Democracy” (ISFED) had a meeting with Public Defender of Georgia. Representatives of other non-governmental organizations also attended the meeting which was organized in Gurjaani, Georgia.
Different local problems were discussed at the meeting on May 3. Nana Devidze emphasized the issue of pre-election period and violations identified in the first pre-election monitoring report for the June 15, 2014 local self-government elections by ISFED, particularly, the fact of not being able to arrange pre-election campaign in Telavi, Georgia.