ISFED ცესკოში ბიულეტენების ბეჭდვის პროცესს დააკვირდა
2015 წლის 27 მაისს, ‘’სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოება’’ ცესკოში ბიულეტენების ბეჭდვის პროცესს აკვირდებოდა.
საარჩევნო ბიულეტენები, მიმდინარე წლის 31 მაისს, სენაკისა და ზუგდიდის საკრებულოების შუალედური არჩევნებისთვის დაიბეჭდა.
„სამართლიანი არჩევნების“ დამკვირვებლის ინფორმაციით, ბიულეტენები დაიბეჭდა კანონით დადგენილი წესების შესაბამისად, პროცესი იყო გამჭვირვალე და ხელმისაწვდომი ნებისმიერი დაინტერესებული მხარისთვის.
„სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოება“ 31 მაისს შუალედურ არჩევნებს სენაკის საარჩევნო ოლქის ორ  და ზუგდიდის საარჩევნო ოლქის ერთ უბანზე დააკვირდება.
არჩევნების მიმდინარეობის შესახებ საზოგადოების ინფორმირებას  „სამართლიანი არჩევნები“ ვებგვერდის მეშვეობით განახორციელებს.

ISFED monitored printing of ballots papers at the CEC
On May 27, 2015, the International Society for Fair Elections and Democracy was monitored printing of ballot papers at the Central Elections Commission.
Ballot papers were printed for the interim elections of Senaki and Zugdidi Sakrebulos scheduled to be held on May 31.
ISFED’s observer reported that the ballots were printed in compliance with the applicable legal regulations. The process of printing was transparent and open to all stakeholders.
ISFED will monitor May 31 interim elections in two electoral districts of Senaki and one electoral district of Zugdidi.