ტრენინგი სამოქალაქო საზოგადოების ადგილობრივი ლიდერების ახალი თაობისთვის
26 – 27 თებერვალს Black Sea Trust for Regional Cooperation-ის ფინანსური მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის „სამოქალაქო საზოგადოების ადგილობრივი ლიდერების ახალი თაობის გაძლიერება საქართველოში” სამოქალაქო განათლების ვორკშოპების მონაწილეებისთვის ონლაინ ტრენინგი ჩატარდა. ტრენინგზე დეტალურად იყო განხილული თუ როგორ უნდა გაიწეროს პროექტი, მათ შორის, პროექტის მიზნები და მოსალოდნელი შედეგები, პრობლემის დასაბუთება, ბიუჯეტი, მონიტორინგი და შეფასება. აგრეთვე, მონაწილეებმა ინფორმაცია მიიღეს ადვოკატირების გზების, ამ მხრივ არსებული გამოწვევების, ცენტრალური და ადგილობრივი დონის ორგანოებთან თანამშრომლობის გამოცდილების შესახებ.
მიღებული ინფორმაციის საფუძველზე, თავიანთ მუნიციპალიტეტებში არსებული საჭიროებების მიხედვით მონაწილეები შეიმუშავებენ მცირე საგრანტო პროექტებს, რომლებიც კონკურსის წესით შეირჩევა. შერჩეულ საგრანტო პროექტებს Black Sea Trust for Regional Cooperation-ის ფინანსური და ISFED-ის ტექნიკური მხარდაჭერით მონაწილეები თავად განახორციელებენ.

Training for the new generation of local civil society leaders
On February 26-27, an online training was held for the participants of the civic education workshops of the ongoing project "Empowering New Generation of Local Civil Society Leaders in Georgia" implemented with the financial support of the Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. The training discussed the following topics: how to write a project proposal, including objectives and expected results, problem statement, budget, monitoring and evaluation. Also, the participants received information about the methods of advocacy, challenges in this regard, experience of cooperation with central and local level bodies.
Based on the received information, according to the needs of their municipalities, the participants will draft small grant project proposals and the competition will be announced for the selection. The selected grant projects will be implemented by the participants themselves with the financial support of the Black Sea Trust Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States and the technical help of ISFED.