ადგილობრივი თვითმმართველობისა და რეფორმების ხელშეწყობა საქართველოში
1. სადამკვირვებლო მისიის მეშვეობით ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების გამჭვირვალობისა და სამართლიანობის ზრდა;
2. მოსალოდნელ რეფორმებში სამოქალაქო საზოგადოების მონაწილეობის გაძლიერება;
3. ახლადარჩეული ადგილობრივი თვითმმართველობების ინსტიტუციური გაძლიერების მხარდაჭერა.
2014 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების წინასაარჩევნო პერიოდის გრძელვადიანი მონიტორინგი 73 გრძელვადიანი დამკვირვებლის მეშვეობით;
ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების დღის დაკვირვება ხმების პარალელური დათვლის (PVT) მეთოდოლოგიით 1000-ზე მეტი მოკლევადიანი დამკვირვებლის, 80-მდე მობილური ჯგუფისა და 20 იურისტის მეშვეობით;
თვითმმართველობის არჩევნების შემდგომი პერიოდის მონიტორინგი;
არჩევნების შემდგომი დავებისა და გასაჩივრების პროცესის მონიტორინგი „საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის“ დახმარებით;
არჩევნების პერიოდის დარღვევებისა და ტენდენციების ასახვა არჩევნების პორტალზე არსებულ ინტერაქტიულ რუკებზე;
ადგილობრივი თვითმმართველობის, საკონსტიტუციო და საარჩევნო რეფორმების მიმდინარეობაში მონაწილეობა შესაბამის სამუშაო ჯგუფებსა და კომისიებში ჩართულობისა და რეკომენდაციების წარდგენის გზით;
ახლადარჩეული თვითმმართველობების საქმიანობის მონიტორინგი საკადრო ცვლილებების, ინფორმაციის ხელმისაწვდომობისა და სხდომების საჯაროობის, საბიუჯეტო განხილვებში მოქალაქეთა ჩართულობის კუთხით;
ადგილობრივ თვითმმართველობებში საჯარო მოხელეთა ატესტაციებისა და კონკურსების პროცესის მონიტორინგი;
თვითმმართველობის მონიტორინგის შედეგად გამოვლენილი ტენდენციების შეფასება და რეკომენდაციების წარდგენა;
სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოების ორგანიზაციული განვითარების ხელშეწყობა.

Supporting Local Self-Governance and Reforms in Georgia
1. Increase transparency and fairness of local self-government elections through election observation mission;
2. Strengthen civil society participation in anticipated reforms;
3. Support increase of capacity of newly elected self-governments.
Monitoring the pre-election period of the 2014 local self-government elections through 73 long-term observers;
Election Day observation of the local self-government elections through Parallel Vote Tabulation (PVT) methodology by over  1000 short-term observers, up to 80 mobile groups and 20 lawyers;
Monitoring of the post-election period;
Monitoring of the post-election appeals and adjudication process through supporting the Georgian Young Lawyers’ Association;
Recording the election period incidents and trends on the interactive maps of the Elections Portal;
Participation in the local self-government, Constitutional and electoral reforms through engagement in the relevant working groups and commissions and provision of recommendations;
Monitoring the work of the newly elected self-governments in the context of staff changes, access to information, openness of sessions, and citizen engagement in the local budget discussions;
Monitoring the attestation and competition process in the self-governments;
Assessment of the trends revealed by the local self-government monitoring and submission of recommendations for improvement;