გ) ხელი შეუწყოს ადგილობრივი თვითმმართველობის დეცენტრალიზაციასა და დამოუკიდებლობას.
• შეიმუშავებს დეტალურ რეკომენდაციებს საკონსტიტუციო, საარჩევნო და ადგილობრივი თვთმმართველობის რეფორმასთან დაკავშირებით;
• მონაწილეობას მიიღებს საკონსტიტუციო კომისიის, ინტერფრაქციული ჯგუფისა და ადგილობრივი თვითმმართველობის რეფორმის ჯგუფის მუშაობაში;
• მომზადებული საკანონმდებლო ცვლილებების შესახებ საზოგადოების ინფორმირების მიზნით საქართველოს მასშტაბით ჩაატარებს 12 მრგვალ მაგიდას, რომელთა სამიზნე ჯგუფს წარმოადგენენ აქტიური მოქალაქეები, პოლიტიკური პარტიები, არასამთავრობო ორგანიზაციები, მედია და სხვა დაინტერესებული მხარეები. თითო მრგვალ მაგიდას დაესწრება 30-50 მონაწილე;
• რეფორმის შესახებ საზოგადოებისათვის სრულყოფილი და ობიექტური ინფრომაციის მიწოდების მიზნით მონაწილეობას მიიღებს თოქ-შოუებში, პრეს-კონფერენციებში და მისცეს ინტერვიუებს. მომზადებულ საკანონმდებლო რეკომენდაციებს განათავსებს ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.

• To promote civic participation in democratic reform processes;
• Elaborate recommendations in respect of constitutional, electoral and local self-government reforms;
• Participate in the work of constitutional commission, inter-faction working group and local self-government reform group;
• Conduct 12 round-table meetings in order to inform society about the ongoing reforms. Target groups of the round-table meetings will be political parties, non-governmental organizations, representatives of local self-government and election commissions, media and other interested parties;
• Provide information to the society about the ongoing reform process via talk-shows, press-conferences, interviews and statements. Information will be available also on the web-site and social media site of the organization.