ლომჯარია ქუთაისის და ბათუმის მედიის წარმომადგენლებს შეხვდა
2015 წლის 7-8 მაისს, "სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოების" აღმასრულებელი დირექტორი ნინო ლომჯარია და იურისტი, ელენე ნიჟარაძე ბათუმისა და ქუთაისის მედიის წარმომადგენლებს შეხვდნენ, ორგანიზაციის რეგიონულ კოორდინატორებთან ერთად.
ლომჯარიამ ჟურნალისტებს ახალი პროექტი გააცნო, რომელსაც „სამართლიანი არჩევნები“, საქართველოში ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს. პროექტის, „პოლიტიკური გავლენებისა და დისკრიმინაციისგან თავისუფალი საჯარო სამსახურის” მიზანია დაეხმაროს საჯარო სამსახურიდან უკანონოდ გათავისუფლებულ და დისკრიმინაციის მსხვერპლ პირებს. „სამართლიანი არჩევნები“ უზრუნველყოფს მათ იურიდიულ დახმარებას, კერძოდ, იურიდიული დოკუმენტაციის მომზადებას, კონსულტაციას და სასამართლოში წარმომადგენლობას.
ჟურნალისტებისთვის კიდევ ერთი საინტერესო თემა „სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოების“ მონიტორინგის შედეგები იყო, თვითმმართველობებში მიმდინარე ატესტაცია/კონკურსების პროცესზე. ასევე „სამართლიანი არჩევნების“ ხედვა და სტრატეგია საარჩევნო სისტემის რეფორმის პროცესში.

Lomjaria met with representatives of media in Kutaisi and Batumi
On May 7-8, 2015, ISFED’s Executive Director Nino Lomjaria and lawyer Elene Nizharadze met with representatives of media in Kutaisi and Batumi together with regional coordinators of ISFED.
At the meeting Lomjaria presented a new project to journalists. The project is implemented by ISFED with financial support of the Embassy of Netherlands in Georgia. The project entitled Protecting Rights of Civil Servants for Politically Neutral and Discrimination-Free Public Service in Georgia aims at helping illegally dismissed public servants and victims of discrimination by provide legal assistance, including preparing legal documents, offering consultation and legal representation in court.
Journalists were also interested to hear about results of ISFED’s monitoring on the process of certification and competition in local self-government entities, as well as ISFED’s vision and strategy for reforming the election system in Georgia.