სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოება (ISFED) არის დამოუკიდებელი, უპარტიო, მიუკერძოებელი, წევრობაზე დაფუძნებული არასამთავრობო ორგანიზაცია, რომელიც დაარსდა 1995 წელს.
„სამართლიანი არჩევნების“ მისიაა საქართველოსა და მის ფარგლებს გარეთ დემოკრატიული განვითარების მხარდაჭერა, ხელისუფლების კონტროლის, მისი ანგარიშვალდებულების გაზრდის, მოქალაქეთა ინფორმირებისა და დემოკრატიული რეფორმების მხარდაჭერის გზით.
ორგანიზაციის საქმიანობის სტრატეგიული მიმართულებებია: საარჩევნო პროცესების გაუმჯობესება, არჩევნებზე დაკვირვების, სიღრმისეული კვლევების, საკანონმდებლო ჩარჩოს განვითარებისა და ამომრჩეველთა განათლების გზით; მოქალაქეთა უფლებების დაცვა და პოლიტიკური ნიშნით დისკრიმინაციის წინააღმდეგ ბრძოლა, იურიდიული დახმარების პროგრამის მეშვეობით; დეზინფორმაციისა და საინფორმაციო მანიპულაციის წინააღმდეგ ბრძოლა, საარჩევნო და პოლიტიკურ პროცესებზე მავნე ზეგავლენის შემცირების მიზნით; ადგილობრივი თვითმმართველობის გაძლიერება, დეცენტრალიზაციის პროცესის ხელშეწყობა და მოქალაქეთა ჩართულობის გაზრდა; ევროატლანტიკურ ინსტიტუტებში საქართველოს ინტეგრაციის ხელშეწყობა.
მოქმედი დირექტორის უფლებამოსილების ვადის ამოწურვის გამო, „სამართლიანი არჩევნები“ წესდების შესაბამისად, აცხადებს კონკურსს აღმასრულებელი დირექტორის პოზიციაზე და ეძებს გამოცდილ და კვალიფიციურ კანდიდატს, რომელიც ორგანიზაციის საქმიანობას წარუძღვება. აღმასრულებელი დირექტორი ინიშნება ორგანიზაციის გამგეობის წევრების მიერ ერთი წლის ვადით და ანგარიშვალდებულია გამგეობის წინაშე. გამგეობა უფლებამოსილია, აღმასრულებელი დირექტორის თანამდებობაზე დანიშნოს ერთი და იგივე პირი ზედიზედ 4 ვადით.
აღმასრულებელი დირექტორი პასუხისმგებელია ორგანიზაციის მართვაზე. მან უნდა უზრუნველყოს ორგანიზაციის გრძელვადიანი სტრატეგიის, მიზნებისა და ამოცანების შესრულება, ასევე, პროგრამებისთვის შესაბამისი დაფინანსების წყაროების მოძიება, დაინტერესებულ მხარეებთან სანდო სამუშაო ურთიერთობის დამყარება და შენარჩუნება.