ფეისბუქზე გავრცელებული დისკრედიტაციული გზავნილები 16-22 დეკემბერი
ვოლოდიმირ  ზელენსკის საწინააღმდეგო გზავნილები მიხეილ სააკაშვილის შესახებ გაკეთებული განცხადების შემდეგ
20 დეკემბერს უკრაინის პრეზიდენტმა, ვოლოდიმირ ზელენსკიმ, საქართველოს ხელისუფლებას მოუწოდა, მიიღოს მიხეილ სააკაშვილის სამკურნალოდ საზღვარგარეთ გადაყვანის გადაწყვეტილება. განცხადებას პროსახელისუფლებო პირების (ექსპერტი ზაალ ანჯაფარიძე, „აი იას“ დამფუძნებელი ვატო შაქარიშვილი, ,,ყოფილი პოლიტპატიმრები ადამიანის უფლებებისთვის” თავმჯდომარე ნანა კაკაბაძე) გამოხმაურება მოჰყვა, რომლებმაც ზელენსკის მიმართვა მიუღებლად მიიჩნიეს. ისინი ზელენსკის ბრალს სააკაშვილის საქართველოში ჩამოსვლის ხელშეწყობაში სდებდნენ . მათივე თქმით, ზელენსკის აღნიშნული განცხადება ზეწოლის ახალი საბაბია და უკრაინის პრეზიდენტი უკმაყოფილოა, რადგან საქართველოში ომის მეორე ფრონტი არ გაიხსნა. მედიასაშუალება POSTV-მა ფეისბუქგვერდზე გამოაქვეყნა სიუჟეტი აღწერით „მიშას განთავისუფლების სპეცოპერაცია - სააკაშვილის გასათავისუფლებელ სპეცოპერაციაში უკრაინელი მაღალჩინოსნები, მათ შორის უკრაინის პრეზიდენტი ჩაერთო".
ყოფილი ხელისუფლების დადანაშაულება 2008 წლის ომთან დაკავშირებით ევროსაბჭოს „მოღალატეობრივი რეზოლუციის“ ხელმოწერაში
16 დეკემბერს ჰააგის სისხლის სამართლის საერთაშორისო სასამართლომ 2008 წლის აგვისტოს ომის საქმეზე  გამოძიების ეტაპი დაასრულა.
პროსახელისუფლებო ექსპერტები და „ხალხის ძალის“ წევრები ყოფილი ხელისუფლების საწინააღმდეგო გზავნილებს ავრცელებდნენ. წინა ხელისუფლებას ჰააგის სასამართლოსთვის მტკიცებულებების დამალვასა და ევროსაბჭოს „მოღალატეობრივი რეზოლუციის“ ხელმოწერაში სდებდნენ ბრალს, რომლის მიხედვითაც ომი საქართველომ დაიწყო.
თეა წულუკიანის საწინააღმდეგო პოსტები მიხეილ სააკაშვილის შესახებ გაკეთებული განცხადებების შემდეგ
15 დეკემბერს საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა, თეა წულუკიანმა, განაცხადა, რომ ევროპარლამენტის რეზოლუციას მისთვის ჩალის ფასი აქვს და სერიოზულად ვერ აღიქვამს, რადგან „ეს არის რეზოლუცია, რომელიც ამბობს, თურმე საქართველომ თავზე ხელი უნდა გადაუსვას კრიმინალ სააკაშვილს“. 20 დეკემბერს წულუკიანი უკრაინის პრეზიდენტის, ვოლოდიმირ ზელენსკის, განცხადებასაც გამოეხმაურა და აღნიშნა, რომ მიხეილ სააკაშვილის ადგილი მხოლოდ საპატიმროშია. ხელისუფლების მადისკრედიტირებელ ანონიმურ გვერდებზე წულუკიანის საწინააღმდეგო პოსტები ამ განცხადებების შემდეგ გამოქვეყნდა.  ჰააგის გამოძიების დასრულების პარალელურად, ამ გვერდებზე წულუკიანსა და ხელისუფლებას 2008 წლის აგვისტოს ომის დაწყებაში საქართველოს დადანაშაულებაშიც სდებდნენ ბრალს.
მიხეილ სააკაშვილის მადისკრედიტირებელი პოსტები სასამართლოზე დისტანციურად ჩართვის შემდეგ
2022 წლის 22 დეკემბერს თბილისის საქალაქო სასამართლოში მიხეილ სააკაშვილის სასჯელისგან გათავისუფლების ან სასჯელის გადავადებასთან დაკავშირებით მიმდინარე პროცესზე ექსპრეზიდენტი დისტანციურად ჩაერთო. სააკაშვილის გამოჩენის შემდეგ ოპოზიციის წინააღმდეგ მოქმედ გვერდებსა და ანგარიშებზე აქტიურად გავრცელდა პოსტები, სადაც მას საკუთარი მდგომარეობის განზრახ დამძიმებასა და სიმულანტობაში სდებდნენ ბრალს. პროცესზე სააკაშვილის დისტანციურად ჩართვასთან დაკავშირებით „ქართული ოცნების" თავმჯდომარემ იდენტური გზავნილი გაავრცელა. ირაკლი კობახიძემ ნანახს „უნიჭო სიმულაცია" უწოდა.
მამუკა ხაზარაძის დაცინვა უკრაინაში გენერატორების გაგზავნის შემდეგ, რომლებზეც კირილიცაზე შესრულებული წარწერა იყო
პარტიამ „ლელო საქართველოსთვის” უკრაინაში გასაგზავნად ჰუმანიტარული ტვირთი, მათ შორის 25 გენერატორი, შეაგროვა. ანტიოპოზიციურ ფეისბუქგვერდებზე გავრცელდა ფოტო, სადაც ჩანს, როგორ ტვირთავს მამუკა ხაზარაძე გენერატორებს, რომელთა შეფუთვაზე კირილიცაზე შესრულებული წარწერაა. მამუკა ხაზარაძის საწინააღმდეგო გზავნილების მიხედვით, ხაზარაძე უკრაინაში რუსულ პროდუქციას გზავნის.

On December 20, the President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, called on the Georgian authorities to make a decision to transfer Mikheil Saakashvili abroad for treatment. The statement was followed by a response from pro-government persons (expert Zaal Anjaparidze, the “Ai Ia” founder Vato Shakarishvili, chairperson of the "former political prisoners for human rights" Nana Kakabadze), who considered Zelenskyy's appeal unacceptable. They accused Zelenskyy of facilitating Saakashvili's arrival in Georgia. According to them, Zelenskyy's statement is a new excuse for pressure, and the President of Ukraine is unhappy because the second war front was not opened in Georgia. Media agency POSTV published a story on its Facebook page with the description "Special operation for the release of Misha - Ukrainian high-ranking officials, including the president of Ukraine, were involved in the special operation to release Saakashvili".
Text on the photo: Vato Shakarishvili: „Everything at least gives us a reason to assume that Zelenskyy himself participated in the export of Saakashvili from Ukraine to have a a military ally in Georgia.”
Accusing the former government of signing the "treasonous resolution" of the Council of Europe regarding the 2008 war
On December 16, the International Criminal Court in The Hague completed the investigation phase of the August 2008 war case.
Pro-government experts and members of "People's Power" spread messages against the former government. The previous government was accused of hiding evidence from the Hague court and signing the "treasonous resolution" of the Council of Europe, according to which Georgia started the war.
Posts against Tea Tsulukiani after statements made about Mikheil Saakashvili
On December 15, the Minister of Culture, Sports and Youth of Georgia, Tea Tsulukiani, said that the European Parliament's resolution is worth a straw for her and she cannot take it seriously, because "this is a resolution that says that Georgia should pet the criminal Saakashvili". On December 20, Tsulukiani responded to the statement of the President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, and noted that Mikheil Saakashvili's place is only in prison. Posts against Tsulukiani were published on the anonymous pages of the government after these statements. Parallel to the completion of the Hague investigation, these pages accused Tsulukiani and the government of blaming Georgia for starting the August 2008 war.
Discrediting posts of Mikheil Saakashvili after attending the court remotely
On December 22, 2022, the ex-president participated remotely in the ongoing process of Mikheil Saakashvili's release from punishment or postponement of the sentence in the Tbilisi City Court. After Saakashvili's appearance, anti-opposition pages and accounts actively started spreading posts where he was accused of deliberately aggravating his own situation and simulating. Regarding Saakashvili's remote participation in the process, the chairman of "Georgian Dream" issued an identical message. Irakli Kobakhidze called what he saw "a flawed simulation".
Mocking Posts of Mamuka Khazaradze after sending generators to Ukraine with inscriptions written in Cyrillic
"Lelo for Georgia" party collected humanitarian cargo, including 25 generators, to be sent to Ukraine. A photo was circulated on anti-opposition Facebook pages, showing how Mamuka Khazaradze is loading generators, the packaging of which has an inscription written in Cyrillic. According to reports against Mamuka Khazaradze, Khazaradze is sending Russian products to Ukraine.